21 Eylül 2017
BANDIRMALILAR, BORUSAN ENBW RÜZGÂR ENERJI SANTRALINI ZIYARET ETTI
Balıkesir'in Bandırma ilçesinde rüzgâr enerjisinden elektrik üreten ve santral kuran Borusan EnBW Enerji, bölgede yaşayanları rüzgâr enerjisi konusunda bilgilendirdi. 3 saat süren kapsamlı sunumda, santralin çevreye hiçbir zarar vermediği ve temiz bir enerji kaynağı oluşturduğu anlatıldı.

08 Aralık 2010, İstanbul. Yenilenebilir enerji kaynaklarına öncelik vererek Türkiye elektrik pazarının liderleri arasına girmeyi hedefleyen Borusan EnBW Enerji, Bandırma'nın 10 kilometre doğusundaki Rüzgâr Enerjisi Santrali yatırımını ve rüzgâr enerjisinin özelliklerini çevre köylerde yaşayanlara tanıttı.
Borusan EnBW Enerji'nin 110 milyon dolar yatırımla kurduğu ve 20 adet 3 MW rüzgâr türbininin bulunduğu tesisleri ziyaret eden yöre sakinlerine üç saat süren kapsamlı bir sunum yapıldı. Borusan EnBW Enerji Rüzgar İşletmeleri Sorumlusu Şevki Tandoğan ve ekibinin yaptığı sunumda,  rüzgâr santralinin toprağa, suya, havaya veya insan sağlığına zararı olmadığı ve kanser hastalığına yol açmadığı anlatıldı. Tesisin kansere yol açtığı yolundaki yanlış söylentilerden rahatsız olan ziyaretçiler, bilgilendirme toplantısından rahat ve memnun ayrıldılar.  

60 MW elektrik üretme kapasitesine sahip olan Borusan EnBW Enerji Bandırma santrali enerji üretiminde Türkiye'nin dışa bağımlılığının azaltılması ve çevre kirliliğinin önlenmesi açısından önem taşıyor. 

Copyright 2010© Tüm Hakları Saklıdır.