21 Eylül 2017
SPONSORLUKLAR
TÜRKIYE’YE DEĞER KATAN ETKINLIKLER…
Borusan EnBW Enerji’nin desteğiyle organik tarımın önemine dikkat çekildi.
4. Organik Tarım Sempozyumu, Borusan EnBW Enerji sponsorluğunda Atatürk Üniversitesi, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Tema Vakfı, Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği ve Erzurum Organik Tahıl Yetiştiricileri Birliği tarafından Erzurum’da düzenlendi.
Türkiye’deki organik tarıma ilişkin verilerin paylaşıldığı sempozyumda 170 bildiri yayımlandı. Organik tarımın önemine dikkat çekmek, bu konuda yapılan araştırma ve geliştirme çalışmalarına hız vermek için başlatılan Organik Tarım Sempozyumu’nun ilki 1999 yılında İzmir’de düzenlendi. Bu sempozyumu 2001’de Antalya ve 2006'da Yalova’da düzenlenen sempozyumlar takip etti.Cumhuriyet'in 86. Yılında Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Borusan EnBW Enerji katkılarıyla Erzurum’daydı
Borusan EnBW Enerji ve Atatürk Üniversitesi’nin işbirliğiyle Cumhuriyet’in 86. Kuruluş Yıldönümü, Erzurum’da Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın konseriyle kutlandı.
Erzurum Atatürk Üniversitesi Oditoryumu’nda gerçekleşen konserde, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO); Vivaldi’nin Dört Mevsim adlı eserini, Nevit Kodallı’nın Telli Turna Süiti’ni ve Wolfgang Amadeus Mozart’ın 40. Senfonisi’ni seslendirdi. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Onursal Şefi Gürer Aykal’ın yönettiği konsere kemancı Pelin Halkacı Akın solist olarak katıldı..
Klasik müziğin en sevilen eserlerinden oluşan zengin bir repertuarla dinleyicilerin karşısına çıkan BİFO, Erzurum’da verdiği konserle dinleyenlere hem klasik müzik keyfi hem de Cumhuriyet coşkusu yaşattı. Konserin sonunda tüm davetliler Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşliğinde ayakta ve alkışlarla 10.Yıl Marşı’nı seslendirdi.
 


Borusan EnBW Enerji Yenilenebilir Enerjinin Geleceğini Gündeme Taşıdı
Uluslararası Enerji Kongresi 2010 EIF;Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun da katılımıyla 21-22 Ekim 2010 tarihlerinde Ankara’da toplandı. Konusu "Dünyada ve Türkiye'de Yenilenebilir Enerjinin Yarını" olarak belirlenen kongreye devlet kurumlarının yanı sıra sektörde öncü olan yurt içi ve yurt dışı özel sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, ilgili dernek temsilcileri ve dünya üzerindeki yapılanmada yetki ve söz sahibi yabancı misafirler de katıldı.


Lang Lang İstanbul'daydı…
Dünyaca ünlü Çinli piyanist Lang Lang, Borusan EnBW Enerji sponsorluğunda 38. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali kapsamında Haliç Kongre Merkezi’nde bir konser verdi.
Lang Lang piyano eğitimine iki yaşında başladı ve on yedi yaşında Carnegie Hall’da verdiği konserle müzik çevrelerini ve eleştirmenleri yeteneği ve sahne performansıyla derinden etkilemeyi başardı. Lang Lang, henüz yirmili yaşlarının başında olmasına rağmen yüzyılın en büyük piyano dehalarından biri kabul ediliyor. Sanata daima tam destek sunan Borusan EnBW Enerji, Lang Lang’ın Türkiye’ye gelmesine destek olarak tüm dünyada gözlerin 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul'a çevrilmesine katkıda bulundu.


Türkiye'de Bir İlk: Yaban Hayatı Fotoğraf Yarışması
Türkiye Yaban Hayatı Fotograf Yarışmasının 5 yıldır sponsoru Borusan EnBW Enerji.
Türkiye’de ilk kez düzenlenen “Yaban Hayatı Fotoğraf Yarışması”, Çevre ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) onayı ile Borusan EnBW Enerji sponsorluğunda gerçekleştiriliyor. Borusan EnBW Enerji yarışmayı 10 yıl boyunca destekleyecek.


2012 TÜREB – Türkiye Rüzgar Enerji Birliği’nin düzenlediği “Türkiye’de Rüzgar Fotoğraf Yarışması”nın ana sponsoru oldu.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), 15 Haziran Dünya Rüzgar Günü’nü içine alan Dünya Rüzgar Günü Etkinlikleri kapsamında Borusan EnBW Enerji’nin sponsorluğunda Dünya Rüzgar Günü fotoğraf yarışmasını düzenledi.

Devam eden yıllarda gelenekselleşmesi öngörülen bu yarışmayla; halka rüzgar enerjisinin kullanımının özendirmek, geleceğe yönelik fikirler üretilmesine zemin hazırlamak ve yenilenebilir enerji çeşidi olan rüzgar enerjisinin faydaları konusunda farkındalık yaratmak amaçlanmaktadır.TÜREK 2012 Ana Sponsorluğu
T.C. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı himayesinde gerçekleştirilen Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi Sn. Taner Yıldız’ın katılımlarıyla gerçekleşti. Kongreye konuşmacı olarak katılanlar arasında, EPDK başkanı Sn. Hasan Köktaş, EWEA Başkanı Prof. Arthouros Zervos, TEİAŞ Genel Müdürü Sn. Kemal Yıldır, EPDK Elektrik Piyasası Daire Başkanı Sn. Ahmet Ocak’ın yanısıra enerji sektörünün önde gelen şirketleri katılım gösterdi. Organizasyonun ana sponsorluğunu üstlenen Borusan EnBW Enerji’yi Genel Mühendislik Müdürü Batur Yenmez temsil etti.TÜREK 2013 Ana Sponsorluğu
T.C. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı himayesinde gerçekleştirilen Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi 6-7 Kasım’da WOW Convention Center’da gerçekleşti. Kongreye konuşmacı olarak katılanlar arasında, EPDK başkanı Sn. Hasan Köktaş, EWEA Başkanı Dr. Andrew GARRAD, TEİAŞ Genel Müdürü Sn. Kemal Yıldır, EPDK Elektrik Piyasası Daire Başkanı Sn. Ahmet Ocak’ın yanısıra Genel Müdürümüz Mehmet Acarla ve enerji sektörünün önde gelen şirketleri katılım gösterdi. Organizasyonun bu yıl da ana sponsorluğunu üstlenen Borusan EnBW Enerji’yi Rüzgar Mühendislik Müdürümüz Ömer Emre Orhan temsil etti.”Copyright 2010© Tüm Hakları Saklıdır.